מטבחים יוקרתיים: איכות ללא פשרות

מטבח יוקרתי, כזה שמככב בסרטי הקולנוע בשלל בתי פאר, מי מאיתנו היה מסרב לו? ישראלים רבים מגדירים את מטבח היוקרה כמצרך חובה לו הם זקוקים בבית הפרטי שלהם. מטבחים יוקרתיים הפכו לאחרונה לנחלתם של רבים ולא רק נחלתם הבלעדית של כוכבים וידוענים. לחדשנות, הסטנדרטים הגבוהים והאפשרויות השונות בגזרת המטבח, נראה שאין סוף. במידה ויוקרה וסטנדרטים גבוהים מגדירים את השאיפה שלכם כשעוסקים בתכנון ועיצוב המטבח, השורות הבאות הן במיוחד עבורכם. 

מה הופך מטבחים למטבחים יוקרתיים?

עולם עיצוב המטבחים מכיל בתוכו אינסוף אפשרויות של סוגי מטבחים שונים. לא כל מטבח מעוצב משודרג או חדש יכול להתהדר בכותרת המפונפנת "מטבח יוקרה". אם כך, מה מקנה למטבח את האפשרות להיקרא מטבח יוקרתי ולא "עוד מטבח"? ובכן, קיימים פרמטרים מוגדרים המאפיינים מטבח יוקרה:
● גודל החלל - מטבחי יוקרה מתוכננים על גבי שטח רחב בחלל הבית. הקדשת שטח רחב לשם תכנון ובניית המטבח מהווה בעצמה את הצעד הראשון באפקט הוואו שביכולתו של המטבח לייצר. תכנונם ועיצובם של מטבחי יוקרה מצריכים תשומת לב גבוהה לכל פרט ולכן, הם זוכים למקום של כבוד בשטח הבית.
● חומרי גלם - בניית מטבחים יוקרתיים מערבת שימוש בחומרי גלם בסטנדרטים הגבוהים ביותר. החל מהצבע בו עושים שימוש לצביעת חלל המטבח, דרך השיש הנבחר ועד לחיפוי הקיר, פינת הישיבה, משטח העבודה ועוד.
● טכנולוגיה - מכשירים טכנולוגיים מתקדמים הפכו לפריטי חובה בכל חלל הבית, אם כך, אין פלא כי הימצאותם בחלל המטבח מהווה חלק מהמאפיינים של מטבחי יוקרה. תריסים חשמליים, מקררים מתקדמים, מכונות קפה משוכללות, כל אלה ועוד משלימים את התמונה ומהווים אביזרים חשובים במטבחי יוקרה.
● מראה נקי - עיצוב מטבחי יוקרה מתאפיין בקווים נקיים וישרים, מה שתורם למראה המצודד של המטבח כולו. מטבחי יוקרה מעוצבים לרוב בצבעים הנחשבים קרים, אך יחד עם זאת, ניתן לשלב בהם נגיעות של צבעים חמים, מה שעשוי לשדרג ולתרום למראה החלל כולו.

מטבחים יוקרתיים: איך מתכננים?

על מנת לצמצם את הפער בין מה שאתם מדמיינים כשאתם חושבים על מטבח יוקרה לבין התוצר המוגמר ככל שניתן, יש להקפיד על תכנון נכון המותאם הן לחלל והן לצרכים וההעדפות שלכם. הקפדה על השלבים הבאים תקל על המלאכה:
● תכנון השטח אותו תקצו לטובת הקמת המטבח - מהו השטח אותו תרצו להקצות לשם תכנון ובניית מטבח החלומות שלכם? היכן ימוקמו הארונות? היכן משטח העבודה? והכיור? תכנון נכון הלוקח בחשבון פרקטיות ומראה טוב יחסוך מכם משאבים מיותרים וכאבי ראש ויקדם אתכם לכיוון התוצאה הרצויה.
● התאמה והרמוניה בין חללי הבית וחלקי המטבח השונים - בחינת ההתאמה בין חומרי הגלם השונים בהם בחרתם להשתמש לשם בניית מטבח היוקרה שלכם, הצבעים והטקסטורות וכמו כן, התאמה בין הקו העיצובי של המטבח עצמו אל שאר חללי הבית.
● עלויות - בחירה בעיצוב ותכנון מטבחים יוקרתיים כרוכה בעלויות נכבדות. תכנון ועבודה שאינה בהתאם לתקציב מוגדר עשויה לערב הוצאות גבוהות הרבה יותר. מאחר וכל חומר גלם המעורב בתכנון ובניית המטבח קיים וזמין באיכויות שונות, בחירה בסטנדרט הגבוה ביותר בכל חומרי הגלם ואביזרי המטבח תנפח את העלויות לאין שיעור. עבודה במסגרת תקציב מוגדר ללא חריגות תאפשר לכם לתעדף בהתאם לסכומים אותם הקציתם ועדיין, ליהנות ממטבח היוקרה עליו חלמתם.