המטבח הוא הלב של הבית. המקום בו כולם נפגשים, אוכלים, מדברים, משתפים ומכינים. אווירה חמה ומזמינה בחלל המטבח הופכת אותו לאטרקטיבי ונעים במיוחד, הן עבור מי שעמל על הבישול והכנת הארוחות והן עבור הסועדים. במידה ואתם מעוניינים לשדרג את המטבח הקיים או להזמין מטבח חדש לחלוטין, עשו לעצמכם טובה ובחנו מקרוב את סגנונות העיצוב המאפיינים מטבח כפרי מודרני.

מהו מטבח כפרי מודרני?

הסגנון הכפרי מודרני מהווה שילוב מנצח בין שני מוטיבים פופולריים במיוחד בתחום עיצוב המטבחים. הן הסגנון הכפרי והן הסגנון המודרני הם הבחירות המובילות עבור רבים המעוניינים לשדרג מטבח קיים או לעצב מטבח חדש. המטבח הכפרי מתאפיין במראה עתיק ומחוספס בו בולטים חומרי גלם כמו אבן ועץ במראה גולמי וטבעי. הצבעים השולטים במטבח כפרי הם לרוב בהירים והאבזור שלו מתאפיין לרוב בפריטים ביתיים המדגישים את הטאץ' הכפרי המיוחד. במטבחים בסגנון מודרני בולטים צבעי הלבן, שחור ואפור. חומרי הגלם בסגנון זה הם תעשייתיים: ברזל, פורמייקה, נירוסטה ועוד וניתן לראות כי תכנונם מדגיש רבות את השימושיות הגבוהה בהם.

שילוב בין שני הסגנונות האהובים מהווה בשורה של ממש, לא רק עבור חובבי העיצוב או רודפי הטרנדים אלא עבור כל מי שחפץ לשלב בין מראה קלאסי לפונקציונליות גבוהה ולקבל תוצאה נעימה ומזמינה.

 

מטבח כפרי מודרני: יתרונות

השילוב המאוזן בין הסגנון הכפרי והסגנון המודרני מעניק מספר רב של יתרונות:

חסכון בעלויות - מטבח כפרי כרוך בעלויות גבוהות יותר, עבודת נגרות מורכבת יותר ולכן השילוב בין הסגנונות מאפשר חיסכון ניכר במחיר.
פונקציונליות גבוהה - בניגוד למטבח הכפרי שלא משלב קווים מודרניים, מטבח כפרי מודרני שם דגש על פונקציונליות עבור המשתמש ולכן דגשים כמו אחסון ונוחות באים לידי ביטוי.
עיצוב נקי - בשונה ממטבח כפרי "טהור" המאופיין באלמנטים עיצוביים רבים, המטבח המשלב בין הכפרי והמודרני מתאפיין בקו עיצובי נקי יותר.
יחידות נפרדות במטבח - אי מרכזי, ארונות נפרדים, הם ואחרים מהווים אלמנטים המזוהים במיוחד עם קו העיצוב הכפרי. השילוב בין המוטיבים, המודרני והכפרי אינו מבטל אותם אלא "מקליל" את הקו העיצובי שלהם ומעניק להם מראה חלק יותר, נקי ותעשייתי.
חזית המטבח - מטבח כפרי מודרני מתאפיין בחזית במראה עדין יותר וישר, בניגוד לעיצוב העמוס במראה הכפרי.
פרזול במטבח - הסגנון המשולב מתאפיין בפריטי פרזול בעיצוב עדין במראה עבודת יד ונגיעות מודרניות.

השילוב הקסום בין שני עולמות העיצוב מעניק אפשרויות בלתי נגמרות למטבח החדש שלכם! מטבח כפרי מודרני מאפשר לכם לקבוע את המינון של כל סגנון בהתאם להעדפות האישיות שלכם ולסגנון העיצובי השולט בשאר חלל הבית.

מה כדאי לדעת לפני תכנון מטבח כפרי מודרני?

צבעי המטבח - מהו הצבע הבולט בו נבחר למטבח? דומיננטי או סולידי? בגווני הלבן או צבעוני ובולט? הסגנון הכפרי מודרני מתאפיין בפלטת צבעי הפסטל על גווניה ולכם נותר להחליט האם תרצו להקפיץ את מראה הבית עם מטבח צבעוני ובולט או שתבחרו להמשיך בקו עיצובי סולידי המתאפיין במטבח בצבעי הלבן או השמנת. שילוב בין שתי הבחירות מהווה אפשרות טובה גם כן: ארונות בהירים ואי צבעוני או להיפך.
השילוב בין הטאץ' הכפרי למודרני - סוגיה סובייקטיבית בה אין "נכון" ו"לא נכון". יש הבוחרים במטבח המעוצב ברובו בסגנון כפרי בעוד הטאץ' המודרני מקבל דגש מינימלי ויש הבוחרים לאזן בין השניים או במטבח שרובו בדגש מודרני. שילוב הסגנונות מאפשר לכם לקבוע את המינון שנכון לכם ואת השילוב ההרמוני והנכון ליתר חלל הבית.